top of page

KULLANIM ŞARTLARI

Özgün ve Tek

 

Şenay Akın Koleksiyonları tamamen el yapımı ve benzersizdir. Ürünlerin renk veya görünümü kullanılan dijital ortamda farklılık gösterebilir. Bu konuda doğacak yanlış anlamalardan Şenay Akın Atölye sorumlu değildir.

 

Online Sipariş

 

Ödemeler aşağıdaki yollardan gerçekleştirilebilir:

 Yurt içi müşterilerimiz için kredi kartı veya banka transferi seçeneği mevcuttur.  Yurt dışından online PayPal üzerinden, SWIFT masraflarını ödemek koşulu ile banka transferi veya doğrudan kredi kartı ile online yapılır. Siparişinizi onaylamak için bir e-posta alacaksınız. Online ödeme sırasında bir sorunla karşılaşırsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.Teslimat Bilgisi

 

Verilen siparişler Türkiye genelinde sigortalı ve Yurtiçi Kargo ile gönderilir. Diğer ülkeler için de Türk Posta Servisi ve DHL kullanılır. Gönderi ücretleri için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Uluslararası dağıtım, hedef ülkedeki posta hizmeti sorumluluğundadır ve Şenay Akın yerel ülke posta hizmeti veya gümrük kontrollerinden kaynaklanan herhangi bir gecikmeden sorumlu tutulamaz. Gümrük ücretleri, müşteri sorumluluğundadır. Siparişlerinizi, verilen takip numarası ile takip edebilirsiniz.

 

Teslim süresi, sipariş edilen ürüne göre değişiklik gösterebilir. Türkiye'de 5-15 işgünü ve diğer ülkeler için de 5-25 iş günü içerisinde teslim yapılır.

Onarım ve Değiştirme

 

Satın alınan üründe, üretim kusuru olduğu düşünülüyorsa Şenay Akın Atölye ile iletişime geçilmelidir. Şenay Akın koleksiyonlarını oluşturan bazı parçalar, koyu bir görünüm elde etmek için okside edilmiştir. Bu, tasarımın kasıtlı bir unsurudur. Ancak istendiğinde yeniden okside edilebilir.Özel Sipariş Şartları

 

Şenay Akın, kişiye özel tasarımlar yaparak özel siparişlere de yanıt veriyor. Bu yöndeki tasarımlar, markanın özgün çizgisini temsil ederek gerçekleşiyor. Sipariş detayları, Şenay Akın Atölye’de yapılacak bir saatlik görüşme veya e-posta ve telefonla gerçekleşiyor. Özel siparişlerin üretim süresi, 3-6 hafta arasındadır. Değerli metallerin malzeme maliyetleri anlık olarak değişim gösterebileceğinden Şenay Akın, fiyatları değiştirme hakkını saklı tutar.

 

Özel siparişin üretime başlamadan önce sipariş onayı olarak %50 depozito ödenir. Kalan yekün ise ürün teslimatında ödenir. Ödeme banka kartı, kredi kartı veya banka havalesi ile yapılabilir. Sipariş edilen ürün, ücretin tamamı ödenene kadar Şenay Akın’a aittir.

 

Özel sipariş verildikten veya depozito ödendikten sonra iptal edilemez. Bu, sipariş için anlaşma ve taahüttür.

 

Yüzük siparişi verirken doğru boyutun belirtilmesi müşterinin sorumluluğundadır. Yüzük, ölçü değişikliği için uygun yapıdaysa, parmak ölçünüze göre düzenlemekten mutluluk duyarız fakat işlemin tamir ücretine tabi olabileceğini belirtmek isteriz.

 

İade yapılacak ürünlerin gelişinde sorumluluk müşteriye aittir. Bu nedenle iadelerin sigortalı özel teslimat tarafından gönderilmesi önerilir. Nakliye maliyetinin iade edilmez olduğunu lütfen unutmayın.

Güvenlik ve Gizlilik

 

Sitemiz, öncelikle üye ve müşterilerine daha güvenli bir ortam oluşturmayı ilke edinmiş bir site olarak, aşağıdaki gizlilik kurallarına uyulmasını şart koşar:

 • E-mail adresiniz, hiç bir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmayacak ve kullanılmayacaktır.

 • E-mail adresinize önceden onayınız alınarak zaman zaman sadece sitemiz ve ürünleri hakkında tanıtım ve kampanya haberi gönderilecektir.

 • Verilen üyelik ve kişisel bilgiler, diğer üyelerle paylaşılmayacaktır. Bu bilgiler, sadece müşteri profilimizi daha iyi belirleyip size daha iyi hizmet verebilmek için kullanılacaktır.

 • Sitemiz, kredi kartı bilgilerinizi hiçbir yerde saklamamakla birlikte bu tür bilgileri üyelik bilgileri adı altında da sizden istemeyecektir.

 • Alışveriş esnasında, sitemizin çalışanları dahil olmak üzere kimse kredi kartı bilgilerini görmeyecektir. Bu bilgiler, sadece yüksek güvenlik şartları altında direkt olarak birlikte çalıştığımız bankalara iletilmektedir.

 

 • Sitemiz, aşağıdaki işlemleri sağlamak ve yürütmek amacıyla kişisel bilgilerinize ihtiyaç duyar;

 • E-posta aktive olması,

 • Siparişinizi yönetmek,

 • Ödemenizi doğrulamak,

 • Siparişinizi hakkında sizi bilgilendirmek,

 • Ürününüzü size ulaştırmak,

 • İzin verdiğiniz takdirde,

 • Yeniliklerimiz hakkında sizi bilgilendirmek,

 • Size mükemmel bir alışveriş deneyimi sunmak.

Telif Hakları

 

Tasarım Hakları ve Telif Hakları, Şenay Akın Atölye mülkiyetindedir. Fiyatlar yayımlandığı tarihte doğrudur. Şenay Akın Atölye, herhangi bir zamanda fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar.

 

İade Şartları

 

 1. Mağazamızdan satın aldığınız ürün, neden göstermeksizin 7 gün içinde eksiksiz tüm aksesuar ve varsa hediyeleriyle birlikte kullanılmamış halde ve orijinal kutusunda tarafımıza teslim edilmesi gerekmektedir. Bu noktada satıcı haklarından doğan %15’lik kullanım ve hizmet bedeli tüketiciye yansıtılmaktadır. Kusurlu ve ayıplı ürünlerde herhangi bir hizmet bedeli alınmaksızın 7 gün içinde iade hakkı tüketicide bulunmaktadır.

 2. Şenay Akın, fiyatlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Fiyatlar piyasa koşullarına bağlı, anlık değişikliklere uğrayabilir. Artan veya azalan fiyatlardan dolayı Şenay Akın Atölye herhangi bir yükümlülük altına sokulamaz.

 3. Kullanım hatasından doğan deformasyon, kırılma, yıpranma, kopma gibi kusurlar yüzünden Şenay Akın sorumlu tutulamaz, değişim ve iade talep edilemez.

 4. Almış olduğunuz ürün, kargo şirketi aracılığı ile size ulaştırılmış ise ürünün ambalajına zarar vermeden açarak kontrolünü yaptıktan sonra teslim almalısınız. Sevkiyat sırasında meydana gelmiş bir eksiklik veya üründe hasar var ise kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız. Kargo firması tarafından oluşabilecek problemlerden Şenay Akın Atölye sorumlu tutulamaz.

 5. İade şartlarını sağlayan ürünün iadesi için varsa hediyeleri, fatura (iade faturası), varsa garanti belgesi ile birlikte senay@senayakin.com adresine başvurunuz.

 6. İade edilecek ürünün faturası kuruma ait ise kurum ürün iadesi için iade faturası kesmesi gerekmektedir.

 7. İade işlemine konu olan ürün ile ilgili olarak her türlü kargo v.b. ücretler tüketiciye aittir.

 8. Ürün kontrol edildikten sonra gerekli şartlar sağlanıyorsa Şenay Akın Atölye tarafından ürün değişimi veya muhasebe departmanı tarafından ödeme iadesi işlemleri takip edilecektir. İade ürün bedelleriniz, iade ettiğiniz ürün bize ulaştığı andan itibaren, ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra 5 iş günü içinde bankanıza yatırılır. Bankanıza bağlı olarak 10 iş günü içerisinde de, ürün bedeli "artı bakiye" olarak kredi kartınıza yansır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve Şenay Akın Atölye’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kullanım Şartları

 

senayakin.com internet sitesine girmeniz veya bu internet sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız, aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelir.

 

senayakin.com sitesine girilmesi, sitenin ya da sitedeki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan senayakin.com sorumlu değildir. senayakin.com, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

 

senayakin.com ve site uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, siteyi kullanma koşulları ile sitede sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme, siteyi yeniden organize etme, yayını durdurma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, sitenin yayımı sırasında yürürlüğe girer. Sitenin kullanımı ya da siteye giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. senayakin.com'un, kullanıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, sms, telefon görüşmesi ve diğer yollarla kullanıcıya iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla kullanıcıya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Kullanıcı işbu sözleşmeyi kabul etmekle aksine bir yazılı bildirimi olmadığı müddetçe senayakin.com'un kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

 

Bu internet sitesi, senayakin.com’un kontrolü altında olmayan başka internet sitelerine bağlantı veya referans içerebilir. Senayakin.com, bu sitelerin içerikleri veya içerdikleri diğer bağlantılardan sorumlu değildir.

 

senayakin.com, bu internet sitesinin genel görünüm ve dizaynı ile internet sitesindeki tüm bilgi, resim, Şenay Akın markası ve diğer markalar, www.senayakin.com alan adı, logo, ikon, demonstratif, yazılı, elektronik, grafik veya makinede okunabilir şekilde sunulan teknik veriler, bilgisayar yazılımları, uygulanan satış sistemi, iş metodu ve iş modeli de dahil tüm materyallerin ve bunlara ilişkin fikri ve sınai mülkiyet haklarının sahibi veya lisans sahibidir ve yasal koruma altındadır. İnternet sitesinde bulunan hiçbir materyal; önceden izin alınmadan ve kaynak gösterilmeden, kod ve yazılım da dahil olmak üzere, değiştirilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, başka bir lisana çevrilemez, yeniden yayımlanamaz, başka bir bilgisayara yüklenemez, postalanamaz, iletilemez, sunulamaz ya da dağıtılamaz. İnternet sitesinin bütünü veya bir kısmı başka bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. Aksine hareketler hukuki ve cezai sorumluluğu gerektirir. senayakin.com’un burada açıkça belirtilmeyen diğer tüm hakları saklıdır.

 

İşbu kullanıcı üyelik sözleşmesinde belirlenen ve senayakin.com tarafından tek taraflı olarak belirlenecek amaçlar dışında kullanıcı tarafından senayakin.com hesabının gerek Şenay Akın gerekse üçüncü kişileri zarara uğratacak şekilde kullanılması ve/veya Şenay Akın'ın ticari itibarının kullanıcının eylemlerinden dolayı zarar görmesi halinde Şenay Akın, kullanıcının üyeliğini derhal iptal etme, kullanıcıya karşı gerek adli gerekse idari her türlü mercie başvurma hakkına sahiptir.

 

senayakin.com, dilediği zaman bu yasal uyarı sayfasının içeriğini güncelleme yetkisini saklı tutmaktadır ve kullanıcılarına siteye her girişte yasal uyarı sayfasını ziyaret etmelerini tavsiye etmektedir.

bottom of page